Wszyscy wierzymy w Chrystusa, ale kto z nas zna, rozumie i przestrzega Jego nauki, tak aby byc zbawionym?

Narodzenie z Ducha Świętego

Krolestwo Boźe
Św. Jan od Krzyźa
Dusza Człowieka
Duch Człowieka - "Serce"
Wiara
Misja Pana Jezusa
Czy możliwe było zbawienie przd Chrystusem?
Prawo Boże
Misja Pana Jezusa
Dlaczego Pan Jezus musiał się narodzić?
Dlaczego Pan Jezus musiał cierpieć i umrzeć?
Nowe przymierze obejmuje Nowy i Stary Testament
Pan Jezus Barankiem Bożym
Rola Kościoła
Narodzenie z Ducha
Utracony duch żywota
Instznkt zwierzęcy
Instznkt, Dusza i sumienie Człowieka
Pożądliwość
Proces dijrzewania ciała i duszy - życie według ciała
Depresja
Proces narodzenia z Ducha, życie według Ducha
Duch Święty - Napełnienie
Ascetyzm - Celibat
Życie ascetyczne
Sumienie
Miłość
Dobro, Zło i Sprawiedliwość
Cierpienie
Katolicyzm a Protentantyzm
Aniołowie - Piekło
Przysłowia I Rady
Pokora, modlitwa, walki duchowe
Wołanie Duszy do Boga Ps.119
Błogosławieństwo i przekleństwo
Opętanie egzorcyzm
Cuda
Uzdrowienia, głosiciele cudńw
Laska Mojżesza


Tematy Rozważań

Listy Czytelnikow
WYDAWNICTWO RHEMA

Witam Serdecznie!
Co pan sądzi o wydawnictwie Rhema, czy to nie jest jakaś sekta ?

Pozdrawiam!

Witaj przyjacielu,

Jest wiele denominacji chrześcijańskich od których można się sporo nauczyć, wszystko może się okazać pomocne w poszukiwaniu prawdy, ale może się również przyczynić do zbłądzenia. Ja z moim wieloletnim doświadczeniem wiem, że prawda leży po środku, żadna denominacja nie głosi całej prawdy i we wszystkich jest trochę prawdy i troche fałszu.

Prawdę, całą prawę i tylko prawę objawia Duch Swiątym swoim wybranym, a nimi są poszczególne osoby, a nie denominacja jako organizacja ludzi złośonych z dobrych i złych. Pan Jezus powiedział: "posyłam was pomiędzy wilki, bądźcie więc perzbiegli jak węże, ale nie winni jak gołębice" Otóż wilki i węże wkradają się do wszelkich denominacji i tak jak Judasz należą do grupy apostolskiej. Jedasz był apostołem, głosił królestwo Boże, otrzymał od Pana Jezusa dar uzdrawiania i czynienia cudów i miał wolność przy tym czynienia własnej woli, według której wydał na śmierć Chrystusa, Tego, Który dał mu władzę.

Wilki i żmije odgrywają role Judasza w posłannictowi apostolskim, a to po to, aby naśladowcy Chrystusowi byli poddani próbie wiary i wierności na wzór samego Chrystusa. Ci naśladowcy znają pradę, bo mają Ducha Prawdy (Jan 16:13) i ci są tymi którzy będą wyrzucami z synagog, czyli organiazacji kościelnych przez wilki i żmije ducha judaszowego (Mateusz 23:34 i Marek 13:9).

Pan Jezus powiedział też: "róbcie wszystko czego was uczą, ale czynów ich nie naśladujcie" -Mateusz 32.3. Judasz, który okazał się zdrajcą nauczał zgodnie z udzielonym mu darem, uzdrawiał i głosił zbliżające się Królestwo Boże (Mateusz 10:1-8)

Ja osobiście uważam, że ci, którzy przeznaczeni są do zbawienia nie należą do żadnej denominacji, ale i nimi nie pogardzają, bo rozumieją ich misję głoszenia Ewangelii, ale to, że mają społeczność z kościołem nie znaczy, że podlegają kościelnej hierarchii, bo nie kościół ich prowadzi, ale Duch Święty. Zadaniem kościoła i jego misją jest doprowadzenie grzesznika to posłuszeństwa Bogu i do otrzymania daru Ducha Prawdy: "A kiedy przyjdzie Duch prawdy, On doprowadzi was do całej Prawdy" -Jan 16:13


Aby bardziej specyficznie odpowiedzieć na to pytanie, musze mieć konkretny materiał, podaj mi jakiś link dla lepszego zorientowania.

- Szczęść Borze

Witam Serdecznie o deszczowym poranku!

Jestem studentem Politechniki Łódzkiej i kiedyś przechodząc po korytarzach mojego wydziału natknąłem się przypadkiem na plakat, w którym przedstawiano Biblie, oraz zupełnie darmową możliwość zamówienia "Ewangelii Św. Jana" w różnych językach. Ja bardzo lubię język angielski więc pomyślałem sobie, że mógłbym zyskać coś do poczytania w języku angielskim zupełnie za darmo, więc nie omieszkałem nie skorzystać z takiej okazji, gdyż książki w języku angielskim w Polsce jak na razie są bardzo kosztowne. Tak wiec wysłałem kartkę z zamówieniem (bym zapomniałem te kartki, z których można było zamówić ewangelie były dołączone do plakatu) i za jakiś czas dostałem przesyłkę zupełnie darmową. Oczywiście byłem zadowolony. Jakiś czas zupełnie nie miałem od nich żadnych wiadomości, żadnych reklam i tym podobnych. Ale teraz na dniach dostałem taką małą skromną książeczkę pod tytułem "Podstawowe elementy życia chrześcijańskiego" - tom pierwszy, autor Fitness Lee oraz Watchman Nee. Praktycznie mówiąc, solidaryzuje się z poprzednią pańską wypowiedzią, też wydaje mi się, że to Duch Święty odgrywa ogromną rolę. To on jest przewodnikiem.
Podaje adres internetowy: WWW.rhemainc.org

P.S. Tak przy okazji, jak rozumieć powiedzenie "Pan Bóg nie ruchliwy, ale sprawiedliwy" - już kiedyś poruszaliśmy ten temat nie zbadane są wyroki boskie. Zastanawia mnie tylko, czy aby ból jaki czasem Pan Bóg zadaje w imię sprawiedliwości ma na celu, nawrócenie danej osoby, żeby przejrzała ?? Jeśli można prosiłbym o kilka słów na ten temat. Serdecznie Pozdrawiam! Sławek

Witaj przyjacielu,
Nie znam Fitness'a Lee, ale znam Watchman'a Nee to bardzo dobry autor, przypomina mi Jana od krzyża, warto poczytać.

Co do tej strony internetowej, to nic tam zległo nie widzę. Z Ameryki płynie fala ewangelizacji protestanckiej, która opisuje Pan Jezus w przypowieści o weselu. Ja o tym pisze w artykule "Katolicyzm Protestantyzm". Czas końca się zbliża, zaproszeni nie przyszli, a wiec Pan Bóg posyła szługi i na siłę każe sprowadzać gości z ulic, ale potem, ci, którzy nie ubrali się w szatę weselna będą wyrzuceni, zgodnie ze slowami:
"zawiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo wielu jest powołanych ale mało wybranych"
Przeczytaj całość w Ewangelii Mateusza 22:1-14.

Ta organizacja czyni właśnie to, czyli sprasza wszystkich z ulic, takich i siakich, aby sala weselna była zapełniona, potem Pan wesela ich wszystkich posortuje.

Prawda jest to, ze Bóg nie jest rychliwy, ale sprawiedliwy. Nie dlatego, ze Bóg jest powolny, ale raczej dlatego, ze my powoli się uczymy. Bóg uczy na przykładach, abyśmy z życia i doświadczeń wyciągali wnioski, a to jest powolny proces, który tez się wielokrotnie powtarza. Czasem człowiek musi kilka razy upaść zanim zrozumie swój błąd.

Natomiast co do bólu, który Bóg nam zadaje to sprawa jest złożona. Bywa, że Bóg dopuszcza na nas ból, aby nas czegoś nauczyć, lub sprawdzić i taki ból kończy się zwycięstwem, wzrostem duchowym i zbawieniem (przykład Hioba). Ale bywa, że ból spada na człowieka w formie przekleństwa i nic dobrego nie przynosi poza pogorszeniem stanu duszy i kończy się potępieniem. O tym jest więcej w artykule "błogosławieństwo i przekleństwo" poczytaj i jak będziesz mieć potem jeszcze pytania to napisz :-)

- Szczęść Boże!"A ZA WSZYSTKICH UMARL CHRYSTUS PO TO, ABY CI, CO ŻYJA, JUŻ NIE ŻYLI DLA SIEBIE, LECZ DLA TEGO, KTÓRY ZA NICH UMARŁ I ZMARTWYCHWSTAŁ..., JEŻELI WIĘC KTOŚ POZOSTAJE W CHRYSTUSIE, JEST NOWYM STWORZENIEM. TO CO DAWNE PRZEMINEŁO, A OTO WSZYSTKO STAŁO SIĘ NOWE. WSZYSTKO ZAŚ TO POCHODZI OD BOGA, KTÓRY POJEDMNAŁ NAS Z SOBĄ PRZEZ CHRYSTUSA I ZLECIŁ NAM POSŁUGĘ JEDNANIA. ALBOWIEM W CHRYSTUSIE BÓG ZJEDNAŁ ZE SOBĄ ŚWIAT, NIE POCZYTUJĄC LUDZIOM ICH GRZECHÓW, NAM ZAŚ PRZEKAZAŁ SŁOWA JEDNANIA. TAK WIĘC W IMIENIU CHRYSTUSA SPEŁNIAMY POSŁANNICTWO JAKOBY BOGA SAMEGO, KTÓRY PRZEZ NAS UDZIELA NAPOMNIEŃ
W IMIE CHRYSTUSA PROSIMY: POJEDNAJCIE SIĘ Z BOGIEM. "- 2.Koryntian 5:15-20

2007 - 2009